Alan Connie/ Shamrock InvitationalMyrtle Beach, SC
3/14/2019 - 3/16/2019

< Back

#52 200 Women (Open) Start List

w World Outdoor 21.87 Merlene Ottey JAM 2/13/1993  Lievin, France
A American Outdoor 21.34 Florence Griffith Joyner World Class AC 9/29/1988  Seoul, KOR
C College Outdoor 22.02 Kara Jefferson Florida 6/10/2017  Eugene, OR
D Doug Shaw Stadium 23.28 Ada Udaya New Haven 3/21/2015 
M Meet 23.28 Ada Udaya New Haven 3/21/2015 

Start Time: 11:15 AM (Day 2)

Section 1 of 5

Lane # Athlete Yr. Team Seed Note
1 795 KAITLYN EFFENBERGER OTTAWA LIONS 28.50 Alan Connie Shamrock Invitational
3 1346 REBECCA LEONARD SR WVU TC 27.75 Happy Valley Invitational
4 364 OLIVIA YOUNGER FR GENEVA 27.60 Presidents Athletic Conf. Indoor T&F Championships
5 269 JASMON SCOTT FR CUYAHOGA CC 27.72 Kent State Tune-Up
6 540 FAITH FRANCIS FR LYNCHBURG 27.84 Wendy's Seahawk Invitational
7 1093 SIMRAN KHANNA SR SWARTHMORE 28.14 Widener Invitational
8 544 MAYA LACY SO LYNCHBURG 28.16 Dr. Jack M. Toms Alumni Invitational

Section 2 of 5

Lane # Athlete Yr. Team Seed Note
1 1297 MADELEINE STEBER FR WIS. LUTHERAN 28.97 Red Hawk Invite
2 900 ASHIA KING FR SALEM 28.73 Marietta First Glimpse 2018
3 838 ELIZABETH HOWELL FR PIEDMONT 28.69 'Southern Invitational
4 637 ATTINUKE SHITTU FR MARYLAND-EASTERN SHORE 28.57 Eastern Shore Invite-Combined Meet
5 259 KIARA AXSON FR CUYAHOGA CC 28.60 Dick Small Memorial Invite/NJCAA Region XII Championship
6 746 COURTNEY GUILEY SR OHIO 28.71 Youngstown State College Invite
7 426 TOMEA ABBITT FR HEIDELBERG 28.75 Kent State Tune-Up
8 439 KHALIAH STAPLES SR HEIDELBERG 28.87 OAC North Split

Section 3 of 5

Lane # Athlete Yr. Team Seed Note
1 953 LEXI BLAIR FR SHAWNEE ST 31.23 'Southern Indoor Challenge
2 1284 MICAYLA BORK FR WIS. LUTHERAN 30.33 2019 NACC Indoor Track & Field Championships
3 1345 SYDNEY HALL WVU TC 30.19 Happy Valley Invitational
4 1094 MIRAYDA MARTINEZ JR SWARTHMORE 29.01 Widener Invitational
5 488 BILLIE JO BOLLINGER FR LOCK HAVEN 29.10 21st Annual Bison Open
6 40 ELISE HOOKER FR AMERICAN 30.27 George Mason Patriot Games
7 882 MARYLESLIE JAVIER FR SAINT LEO 30.78 Tampa Track Classic
8 886 REBECCA MYERS FR SAINT LEO 31.19 Tampa Track Classic

Section 4 of 5

Lane # Athlete Yr. Team Seed Note
1 285 VANESSA RIVERA FR DALTON STATE NT NT
2 1095 THANDIWE MCMILLAN JR SWARTHMORE NT NT
3 358 ANNA RODDY FR GENEVA 33.25 Presidents Athletic Conf. Indoor T&F Championships
4 954 ABIGAIL BLANKENSHIP FR SHAWNEE ST 31.85 'Southern Indoor Challenge
5 1337 GRACE VON SCHELIHA FR WOOSTER 32.76 Fighting Scots Invitational
6 777 TAYLOR THELEN FR OLIVET 34.39 Hillsdale "Tune-Up"
7 21 ESTHER BOATENG ALFRED NT NT
8 467 DEJHANNA O'BRYANT FR INDIANA EAST NT 28.88

Section 5 of 5

Lane # Athlete Yr. Team Seed Note
2 270 SARAH SHAHAN FR CUYAHOGA CC NT NT
3 890 TAYLER WRIGHT FR SAINT LEO NT NT
4 461 KEVARAY GILLETTE FR INDIANA EAST NT 28.12
5 1116 JULIA WORDEN FR TUFTS 27.85 Branwen Smith-King Invitational and Multi
6 1053 TASHOY BLAKE JR ST. AUGUSTINE'S NT NT
7 1217 HUNTYR HOPKINS FR UNC-ASHEVILLE NT NT
8 794 KATE COLLINGS OTTAWA LIONS NT NT