Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/12/2021 12:37 AM
                    Carolina Gold Classic 2021 - 6/12/2021                     
                         Results at www.cfpitiming.com                         
                                 Georgetown HS                                 
                                 Meet Program                                  
 
Event 5  Girls 18 & Under 400 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 6/12/2021 - 9:00 AM
     Name                         Age Team                   Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1                                                               
  2  DeWitt, Elizabeth             W6 Aiken Atomic        3:00.00 
  3  Robbins, Wyatt                W6 Lexington Co        1:45.36 
  4  Holmes, Lauren                W7 The Storm Tr        1:33.31 
  5  Hodge, Lydia                  W7 Mt. Pleasant        1:35.59 
  6  Barahona, Heather             W7 Lexington Co        1:53.50 
  7  Kinard, Layla                 W6 Fast Forward             NT 
  8                                                               
Section 2  Timed Finals
  1                                                               
  2  Crosby, Callie                W8 St. Andrews         1:44.49 
  3  Harris, Naomi                 W8 Mt. Pleasant        1:32.63 
  4  Springer, Sophia              W8 Mt. Pleasant        1:20.38 
  5  Chisolm, Chloe                W8 Lexington Co        1:27.26 
  6  Hayes, Zyria                  W8 Track Xplosi        1:34.86 
  7  Patel, Valentina              W8 Mt. Pleasant        1:45.11 
  8  Sellars, Brooklyn             W8 Port City Tr        1:48.85 
Section 3  Timed Finals
  1  Luke, Madeleine               W9 Unattached               NT 
  2  Hodge, Melanie                W9 Mt. Pleasant        1:25.51 
  3  Robbins, Cooper               W9 Lexington Co        1:25.55 
  4  Bianchi, Sophia               W9 St. Andrews         1:19.45 
  5  Kellett, Charlotte            W9 Mt. Pleasant        1:24.67 
  6  Mercer, Evelyn                W9 Mt. Pleasant        1:29.58 
  7  Carlson, Phoebe               W9 St. Andrews         1:40.94 
  8  Groeber, Annalisa             W9 St. Andrews              NT 
Section 4  Timed Finals
  1                                                               
  2  Culbertson, Emma             W10 Mt. Pleasant        1:29.61 
  3  Thompson, London             W10 Lexington Co        1:18.16 
  4  Arthur, Kennedy              W10 Florence Tra        1:16.03 
  5  Kaczenski, Sophia            W10 Lexington Co        1:17.39 
  6  Barclay, Caslyn              W10 Lexington Co        1:18.40 
  7  Bowers, Braelyn              W10 Mt. Pleasant        1:36.11 
  8  LeVeen, Willa                W10 Mt. Pleasant             NT 
Section 5  Timed Finals
  1  Fosberry, Helena             W11 Mt. Pleasant        1:32.98 
  2  Auwaerter, Eva               W11 St. Andrews         1:25.47 
  3  Reynolds, Larissa            W11 Florence Tra        1:23.64 
  4  Meibers, Allison             W11 Mt. Pleasant        1:10.46 
  5  Brown, Parris                W11 Lexington Co        1:15.87 
  6  Auwaerter, Julia             W11 St. Andrews         1:24.11 
  7  Lane, Veronica               W11 Mt. Pleasant        1:29.27 
  8  Clark, Mayce                 W11 Mt. Pleasant        1:31.64 
Section 6  Timed Finals
  1  Simmons, Janelle             W11 Carolina Gol             NT 
  2  Willis, Ella                 W12 Lexington Co        1:23.74 
  3  Frost, Cameron               W12 Mt. Pleasant        1:17.99 
  4  Sloggatt, Sofia              W12 City of Char        1:14.93 
  5  Domm, Aubrey                 W12 Mt. Pleasant        1:17.51 
  6  Goodman, Brooklyn            W12 Mt. Pleasant        1:16.75 
  7  Schumacher, Hayden           W12 Carolina Gol        1:27.51 
  8  Angle, Eva                   W12 Mt. Pleasant        1:39.61 
Section 7  Timed Finals
  1  Norton, Emma                 W13 St. Andrews         1:21.51 
  2  Godwin, Sophie               W13 Mt. Pleasant        1:12.66 
  3  Rivers, Payton               W13 Mt. Pleasant        1:11.08 
  4  Barclay, Carvina             W13 Lexington Co        1:09.44 
  5  Robbins, Ryann               W13 Lexington Co        1:08.31 
  6  Kassab, Alexis               W13 Mt. Pleasant        1:11.24 
  7  Olmo, Cara                   W13 Mt. Pleasant        1:13.89 
  8  Lee, Taryn                   W13 Lexington Co        1:16.76 
Section 8  Timed Finals
  1  Reese, Brennan               W14 Mt. Pleasant        1:16.17 
  2  Albano, Ava                  W14 Mt. Pleasant             NT 
  3  Pauls, Amelia                W14 Mt. Pleasant        1:05.13 
  4  Scott, Kennedy               W14 Florence Tra        1:05.90 
  5  Harcrow, Cayli               W14 Unattached          1:15.00 
  6  Denson, Asia                 W14 A Touch of S        1:05.70 
  7  Riffer, Emma                 W14 Mt. Pleasant        1:05.80 
  8                                                               
Section 9  Timed Finals
  1  Burroughs, Shakayla          W15 Florence Tra             NT 
  2  Washington, DeMarie          W15 A Touch of S        1:14.01 
  3  Johnson, Jennifer            W15 Carolina Gol        1:10.04 
  4  Muller, Emma                 W15 Mt. Pleasant        1:04.90 
  5  Weber, Haley                 W15 Mt. Pleasant        1:07.44 
  6  Ussery, Parker               W15 Mt. Pleasant        1:11.49 
  7  MacDonald, Mary              W15 Mt. Pleasant        1:14.46 
  8  Casey, Ava                   W15 Mt. Pleasant        1:16.15 
Section 10  Timed Finals
  1                                                               
  2  Sturdivant, Hollen           W15 Mt. Pleasant        1:17.11 
  3  Johnsen, Britni              W16 St. Andrews         1:12.56 
  4  Hitch, Cassandra             W16 Florence Tra        1:04.19 
  5  Eugene, Faith                W16 Saltwater El        1:06.94 
  6  Barclay, Cornelia            W16 Lexington Co        1:17.38 
  7  Wilkie, Sarah                W16 Mt. Pleasant        1:17.41 
  8  McMullen, Elle               W16 Mt. Pleasant        1:26.27 
Section 11  Timed Finals
  1                                                               
  2  Kaminski, Rebecca            W17 Carolina Gol             NT 
  3  Hall, Anneliese              W16 Mt. Pleasant        1:21.06 
  4  McMillan, Gabrielle          W17 Saltwater El        1:09.44 
  5  Pettersen, Grace             W17 Mt. Pleasant        1:10.12 
  6  Freund, Klementine           W16 Mt. Pleasant        1:22.95 
  7  LeBlanc, Vigi                W19 Unattached               NT 
  8  Green, Tangela               W17 Mt. Pleasant             NT