Licensed to Half-Mile Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/12/2021 12:37 AM
                    Carolina Gold Classic 2021 - 6/12/2021                     
                         Results at www.cfpitiming.com                         
                                 Georgetown HS                                 
                                 Meet Program                                  
 
Event 6  Boys 18 & Under 400 Meter Dash
===============================================================================
Saturday 6/12/2021 - 9:00 AM
     Name                         Age Team                   Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Perry, Holden                 M8 City of Char             NT 
  2  Moore, Miles                  M6 Mt. Pleasant        1:51.39 
  3  Jacobs, Camren                M6 Florence Tra        1:44.00 
  4  Aiken, Smith                  M8 Mt. Pleasant        1:32.01 
  5  Muzzy, Brigg                  M8 City of Char        1:34.16 
  6  Whichard, Sullivan            M7 Mt. Pleasant        1:48.14 
  7  Garcia Rivera, Mateo          M7 Florence Tra             NT 
  8  Lopez, Evaniel                M8 City of Char             NT 
Section 2  Timed Finals
  1                                                               
  2  Shannon, Brendan              M9 Mt. Pleasant             NT 
  3  Teeple, Jack                  M8 St. Andrews              NT 
  4  Shaw, James                   M8 Mt. Pleasant        1:44.60 
  5  Loftis, Hunter                M8 Mt. Pleasant        1:24.59 
  6  Hines, Eli                    M9 Mt. Pleasant        1:28.58 
  7  Huntington, Charles           M8 Mt. Pleasant        1:48.29 
  8  Hoffman, Henry                M9 City of Char             NT 
Section 3  Timed Finals
  1  Milliron, Mason              M10 Mt. Pleasant             NT 
  2  Alberico, Matthew             M9 Mt. Pleasant        1:22.70 
  3  Haynes, Dawson                M9 Carolina Gol        1:20.39 
  4  Stubbs, Kaleb                M10 Port City Tr        1:16.64 
  5  Meibers, Aiden                M9 Mt. Pleasant        1:12.10 
  6  Whichard, Evan                M9 Mt. Pleasant        1:16.69 
  7  Amani, Andrew                M10 Mt. Pleasant        1:21.12 
  8  Wolff, Grafton                M9 Mt. Pleasant             NT 
Section 4  Timed Finals
  1  Marrero, Roman               M12 Mt. Pleasant             NT 
  2  Cohen, Nathan                M11 Carolina Gol        1:31.64 
  3  McLester, Michael            M11 Mt. Pleasant        1:14.17 
  4  Tonelis, Miles               M10 Mt. Pleasant        1:05.91 
  5  Haynes, Braxton              M11 Carolina Gol        1:06.47 
  6  Ripperda, Karrick            M11 Mt. Pleasant        1:24.64 
  7  Bonner, Benjamin             M11 Mt. Pleasant        1:34.19 
  8  Garcia, Leonardo             M12 Florence Tra             NT 
Section 5  Timed Finals
  1  Holmes, Kevin                M11 The Storm Tr             NT 
  2  Hodges, Landon               M11 Florence Tra        1:19.93 
  3  Holmes, Gabriel              M11 Mt. Pleasant        1:10.17 
  4  Price, Colin                 M11 Mt. Pleasant        1:04.39 
  5  Ramirez, Nicholas            M11 Mt. Pleasant        1:10.72 
  6  Sampson, Noah                M11 City of Char        1:18.20 
  7  Lipp, Jordan                 M12 Myrtle Beach        1:25.67 
  8  Barton, Christian            M12 Mt. Pleasant        1:28.38 
Section 6  Timed Finals
  1  Cooper, John                 M12 Mt. Pleasant        1:18.66 
  2  Staker, Grayson              M12 Mt. Pleasant        1:13.82 
  3  Lynch, Levi                  M12 St. Andrews         1:11.56 
  4  Counts, Christopher          M12 St. Andrews         1:03.68 
  5  Foust, Cameron               M12 Lexington Co        1:06.17 
  6  Innis, Rinari                M12 Florence Tra        1:11.77 
  7  Huntington, Benjamin         M12 Mt. Pleasant        1:16.08 
  8  Dolan, Conner                M12 A Touch of S        1:18.14 
Section 7  Timed Finals
  1                                                               
  2  Fosberry, Kevin              M13 Mt. Pleasant             NT 
  3  Luke, Patrick                M13 Mt. Pleasant        1:33.16 
  4  Williamson, Mark             M13 Mt. Pleasant        1:14.35 
  5  Oles, Payton                 M12 Myrtle Beach        1:22.46 
  6  Price, John                  M13 Mt. Pleasant             NT 
  7  York, Gansen                 M13 Mt. Pleasant             NT 
  8                                                               
Section 8  Timed Finals
  1  Shannon, Colin               M13 Mt. Pleasant             NT 
  2  Gilich, Gustav               M14 Mt. Pleasant        1:11.06 
  3  Wease, Gavin                 M14 Mt. Pleasant        1:05.63 
  4  Muller, Jackson              M13 Mt. Pleasant        1:03.72 
  5  Antley, Tyndle               M13 55-Unattache        1:04.50 
  6  Gray, James                  M14 Mt. Pleasant        1:07.56 
  7  Landon, Hunter               M14 Mt. Pleasant        1:27.44 
  8  Irvine, Barclay              M13 Mt. Pleasant             NT 
Section 9  Timed Finals
  1  Allen, Xavier                M14 13-Unattache             NT 
  2  Hosler, Nicholas             M14 Mt. Pleasant        1:05.35 
  3  Bruce, Nathaniel             M14 Florence Tra             NT 
  4  Allen-Best, Xavier           M14 Columbus Cou          56.43 
  5  Scott, Zimire                M14 Fast Forward          56.50 
  6  Ezekiel, Aedan               M14 Mt. Pleasant        1:09.75 
  7  Otero, Darius                M14 Florence Tra             NT 
  8  Smith, Jordan                M15 Myrtle Beach             NT 
Section 10  Timed Finals
  1  Davenport, Jackson           M16 Port City Tr             NT 
  2  Young, Jayden                M15 Saltwater El          59.14 
  3  Reynolds, Kendrick           M16 Florence Tra          57.49 
  4  Powell II, Romy              M16 Saltwater El          56.40 
  5  Johnson, Zacorian            M15 Fast Forward          56.50 
  6  Lopez, Gabriel               M16 Myrtle Beach          57.33 
  7  Pennell, Rowan               M15 Mt. Pleasant        1:00.18 
  8  Hipp, Jack                   M15 Mt. Pleasant        1:05.25 
Section 11  Timed Finals
  1                                                               
  2  Bradley, Rheign              M17 Carolina Gol          55.81 
  3  Lee, Brandon                 M17 Unattached            54.43 
  4  Hills, Tariq                 M17 Beach Stride          49.21 
  5  Enck, Bryan                  M17 Mt. Pleasant          52.92 
  6  Koch, Lance                  M17 Mt. Pleasant          55.45 
  7  McCallum Jr., T'Mars         M17 Myrtle Beach             NT 
  8  Adams, Qameron               M16 Saltwater El             NT 
Section 12  Timed Finals
  1  Daniels, Michael             M18 Fast Forward             NT 
  2  Orr, Maurice                 M18 Unattached            57.10 
  3  Eiras, Zeca                  M18 Mt. Pleasant          55.56 
  4  Nunley, Alexander            M18 13-Unattache          49.23 
  5  Baker, Jeremy                M18 Unattached            55.00 
  6  Faber, Bridger               M18 Mt. Pleasant             NT 
  7  Brand, Khalil                M18 Unattached               NT 
  8